Pandemia przyniosła wiele problemów, ale też oswoiła z konieczności firmy do pracy zdalnej. I jest jedna, bardzo ważna korzyść z tego wynikająca.
To podróżowanie i praca skądkolwiek. Znane często pod pojęciem workation. A dlaczego o tym piszę? Bo sam wybieram się na takowe w przyszłym tygodniu. Uciekam od psującej się pogody i wykorzystuję okazję jaką daje mi swoboda pracy z dowolnego miejsca.
Jako pracujący na własny rachunek nie muszę tego uzgadniać, ale nawet jakbym pracował dla firmy to i tak większość ogłoszeń dla DevOps jest oznaczona jako “Fully remote”. To niesamowity przywilej i powinniśmy naprawdę to doceniać.
Wiele ludzi wróciło lub powoli wraca do biura. I dotyczy to również firm IT. Począwszy od Google, Netflix, Amazon, Microsoft i wiele innych – wszystkie one w jakiś sposób uniemożliwiają taką swobodę pracy. Albo oferują tryb hybrydowy, albo dla wybranych tryb zdalny.
Ja osobiście lubię pracę z biura, ale perspektywa pracy w miejscu, gdzie jest wciąż słonecznie i mniej szaro, napawa mnie ekscytacją.
To oczywiście wybór każdego, ale życzę Ci drogi czytelniku, abyś też miał taką swobodę. W końcu liczą się na końcu doświadczenia i im jest ich więcej tym lepiej je później sobie przypominać.
Pozostaje tylko utrzymanie się na rynku, aby firmy oferujące takie pozycje “Fully remote” waliły do nas drzwiami i oknami. Ja nie znam lepszego sposobu jak ciągłe rozwijanie portfela umiejętności i to, że to czytasz świadczy o Twoim zaangażowaniu w rozwój – tak trzymać!
I jeszcze jedno – w związku z moją podróżą i przygotowaniami do niej, nie będzie przyszłotygodniowego newslettera. Obiecuję, że odrobię z nawiązką w kolejnym!
Po co czytać książki
Po dłuższej przerwie opublikowałem kolejny odcinek vloga. Tym razem opowiadam o tym czy warto czytać książki. Skoro cała wiedza jest w internetach to jaki sens ma czytanie książek?
Niektórzy nie czytają i radzą sobie wyśmienicie to może to już nie ma sensu? A jeśli już to jakie i jak je czytać?
No i czy sama wiedza wystarczy? Do obejrzenia tutaj.
Kolejny tool do troubleshootingu mikroserwisów
Nazywa się coroot i wygląda zacnie. Kolejne wykorzystanie eBPF i przypuszczam, że nie ostatnie.
Nowy Terraform 1.3
Wyszedł nowy Terraform 1.3. Czy są rewolucyjne zmiany? Nie.
Jest lepsza obsługa dyrektywy moved i wsparcie dla opcjonalnych pól w typach zmiennych. Poza tym wszystko po staremu. Czyżby Terraform już się stabilizował i powoli starzał?
Instancje ARM najlepsze na AWS
Chcesz oszczędzić lub też wykorzystać właściwości architektury ARM? Z tego porównania wynika, że najlepiej stawiać instancje ARM na AWS, bo najszybciej i najtaniej.
Szkoda, że nie ma w porównaniu instancji od Oracle. Jeśli chcesz sam sprawdzić jak sobie radzą to mój przepis na darmowy klaster Kubernetesa pomoże Ci w postawieniu takiego środowiska za friko.