Skip to content

O mnie

Cześć, jestem Tomek

i jestem ekspertem DevOps. Uwielbiam nowoczesne technologie, które pomagają tworzyć nowoczesne środowiska dla aplikacji.

Kiedy zaczynałem moją pracę w IT zafascynowany byłem początkowo systemami GNU/Linux i to w jaki sposób mogą one usprawnić pracę. Wykorzystałem to do tego co mnie zawsze fascynowało – do łączenia wielu elementów w spójne i w pełni zautomatyzowane systemy.

Moją pasję do pochłaniania nowej wiedzy przypieczetowywałem kolejno zdobywanymi certyfikatami – począwszy od CCNA, RHCE, RHCA, VMware VCP, kilka mniej technicznych jak Professional Scrum Master I, a kończąc na kilku certyfikatach AWS.

Z czasem uświadomiłem sobie jednak, że to nie chodzi o same narzędzia.

Same technologie to nie wszystko - potrzebny jest ich odpowiedni dobór i wykorzystanie dostosowane do realiów organizacji, a nie modelowych przykładów z tutoriali.

Doświadczenie

Po latach pracy z rozbudowanymi systemami opartymi o chmury publiczne, systemy linuksowe i mikroserwisy, zrozumiałem, że ja tak naprawdę od początku działałem według zasad znanych obecnie jako DevOps.
Zacząłem zgłębiać nie tylko technologie, ale też ludzkie zachowania. Czytam dużo publikacji o tym jak działamy, aby poznać i zrozumieć siebie oraz innych. Pomaga mi to jeszcze lepiej uczyć stosować DevOps w organizacjach i rozwijać niezbędne umiejętności wśród adeptów tego fascynującego obszaru IT.

Według mnie DevOps to nie tylko kultura - to przede wszystkim ludzie używający odpowiednich technologii w odpowiedni sposób i tworzący w naturalny sposób kulturę dopasowaną do nich samych.

Technologie

Testując kolejne technologie trafiłem kilka lat temu na tą szczególną dla mnie, która wydaje mi się naprawdę rewolucyjna. Mówię oczywiście o Kubernetes, którego jestem gorącym zwolennikiem i uważam za najlepsze narzędzie dla środowisk chmurowych i lokalnych.
Z tego powodu też utworzyłem kurs “Kubernetes po polsku”, który obejrzało już kilkanaście tysięcy osób. Wierzę, że to narzędzie staje się (lub raczej się już stało) standardem i jest niezbędne dla każdego zainteresowanego DevOps.
Obok tego kursu online prowadzę kanał YouTube, mam własny podcast, ten blog z artykułami oraz występuje również na konferencjach. Robię to po to, bo frustruje mnie niewykorzystany potencjał w nas tkwiący.

Misja i pasja

Uważam, że Polacy są najlepszymi ekspertami od DevOps, a ja pomagam wykorzystać im tą niesamowitą szansę.Chcę pomóc wszystkim tym, którzy chcą pracować w obszarze DevOps z najnowszymi technologiami i budować nowoczesne środowiska dla aplikacji.
Zarażam pasją do technologii i uczę jej poprawnie używać również na moich szkoleniach. Skupiam się na maksymalnie praktycznym podejściu, gdyż wierzę, że najskuteczniejsze uczenie jest głównie przez pracę i popełnianie własnych błędów.
Do tego dokładam moje poczucie humoru, bez którego nie wyobrażam sobie dobrego szkolenia 🙂
Szczególnie bliskie jest mi przełamywanie barier i braku wiary we własny sukces, gdyż sam przeszedłem długą drogę od nieśmiałego administratora do pełnego energii mentora i eksperta zarażającego entuzjazmem.

A poza tym to znany jestem z mojej miłości do sernika i szczerych rozmów, ale jednocześnie nie znoszę cebuli i ściemy!

Szukasz pomocy? Chcesz pogadać?

Wyślij do mnie wiadomość.