Newsletter #39 – WOMF nie uratuje przed upałami, ale dla mnie działa cuda

Dziękuję za obecność na piątkowych live’ach. Postaram się je teraz robić cyklicznie i jeśli masz jakiś pomysł, który mogę poruszyć to pisz do mnie śmiało – najprościej odpowiedz na tego maila.

Dzięki WOMF nie przejmuję się głupotami

Czym jest WOMF? Jest to zasada, która mi bardzo pomogła i zmniejszyła moją frustrację. 
WOMF to zasada “Work On Me First”, czyli zaczynam zmianę od siebie. Kiedyś na siłę wręcz szukałem sposobów na zmianę zachowań innych lub byłem po prostu sfrustrowany tym, że inni nie myślą jak ja.
Jakie to było głupie i naiwne. WOMF jest pochodną oddzielenia rzeczy, na które masz wpływ i te, na które wpływu nie masz.  
Dorzucam tylko element ciężkiej pracy nad zmianą własnych przekonań i akceptacji faktu, że to kiedyś ja miałem dziwne, czasem wręcz głupie postrzeganie świata.

Akceptacja, że mogę być tylko mniej głupszy jest uwalniająca. Szczególnie dla mnie – osoby, której perfekcjonizm wszedł za głęboko i musi z niego powoli wychodzić.
Nie oczekuję, że się inni zmienią chociaż często bardzo bym chciał. To naiwne myślenie. Szkoda energii, którą mogę spożytkować inaczej.
Stosuję WOMF i wrzucam na luz, bo praca innych nad sobą to nie mój interes ani moja odpowiedzialność.

Dwa YouTube LIVE – Jenkins i GitOps

Ostatnie w dwa piątkowe poranki pokazywałem interesujące tematy. 
Zacząłem od Jenkinsa, który dobrze obsługiwany może być całkiem przydatny dla tworzenia procesów CI/CD – dla aplikacji na Kubernetesie lub poza.
A w ostatni piątek pokazywałem najfajniejsze rzeczy związane z GitOps w jego najlepszej według mnie implementacji – Argo CD.

 

Zapraszam do obejrzenia powtórek i do udziału na żywo, bo pytania na koniec są dla mnie motywacją do robienia tego rodzaju nagrań, a dla Ciebie możliwością zadania nawet najbardziej kłopotliwego dla mnie pytania.

 

Podobne materiały