Skip to content

Nagrałem kolejny odcinek podcastu. Jest to szczera rozmowa o Azure, a o szczegółach przeczytasz dalej.
Wykorzystam tą okazję do napisania o tym dlaczego warto być autentycznym w rozmowie, tak jak mój rozmówca Łukasz Kałużny.

Szczerość popłaca

To co odróżnia naszą kulturę od chociażby amerykańskiej jest fakt, że łatwiej nam przychodzi dawanie szczerej informacji zwrotnej (feedbacku). Jesteśmy po prostu szczerzy i jeśli uważamy, że coś nie działa jak powinno to mówimy to wprost, a nie owijamy w bawełnę jak Amerykanie.
Może niektórzy nie robią tego w dobry sposób, ale i tak jesteśmy doceniani za to. Dlaczego?
Bo to znacznie skraca ścieżkę dojścia do prawdy i przyczyn problemów. Eksperci jak my są cenieni za podawanie rzetelnych informacji, a nie politykę. Owszem, da się te dwie rzeczy połączyć i czasem warto. Nie warto natomiast rezygnować z autentyczności i szczerości.

To jest najlepsza droga do nauki, ale trzeba przegryźć czasem cierpkie słowa, które otrzymujemy w trakcie. Jeśli otrzymujemy komunikat powiedziany dobrze i szczerze to nie powinniśmy odbierać tego personalnie. Łatwo powiedzieć niż zrobić.
Według Raya Dalio i tego co napisał w Zasadach średnio zajmuje to 18 miesięcy, aby przyzwyczaić się do odbierania i dawania szczerych informacji.
Myślę, że to jednak perspektywa Amerykanów nauczonych mówić, że jest wszystko dobrze nawet jak się pali. Dla nas Polaków to może być krótszy okres, ale trzeba trafić lub zbudować do tego odpowiednie środowisko.

Nowy odcinek podcastu Rozchmurzony

Dobra rozmowa z Łukaszem Kałużnym, współprowadzącym podcast Patoarchitekci.
Staraliśmy się tym razem utrzymać powagę, aby nie wykorzystać sarkazmu i ironii, którą tak obaj lubimy (jak chyba większość Polaków).

Łukasz nie stronił od podzielenia się krytycznymi opiniami o Azure i podobnie jak w bezpośrednio rozmowie apeluję również tutaj:

NIE ZABIERAJCIE mu przez naszą rozmowę zasłużonego tytuły Azure MVP 🙂

Posłuchaj naszej szczerej rozmowy, aby dowiedzieć się między innymi:

  • Dlaczego pierwsza usługa oferowana na Azure nie wypaliła?
  • Bez jakiej technologii nie warto pakować się obecnie w środowiska on-prem?
  • Czy warto (według Łukasza) używać polskiego regionu Azure?
  • Jak dobrze dawać “cierpki”, polskie feedback o produkcie/usłudze?
  • Czy warto budować rozwiązania “cloud agnostic”?
  • 🥐☕ Co zrobię jak nie będę mógł zapłacić za posiłek w restauracji?

Podcast “Rozchmurzony” dostępny na wszystkich popularnych platformach do ich słuchania oraz na stronie odcinka.